Autokosmetyki – jakie kupić?

autokosmetyki dla połyskuKażdy kierowca wie, że o samochód trzeba dbać. Dzięki stosowaniu odpowiednich środków auto nie tylko będzie dobrze się prezentować, ale i funkcjonować bez zarzutu. Kupując autokosmetyki warto zwrócić uwagę nie tylko na ich ceną, ale i jakość. Jest to szczególnie ważne w przypadku:

  • olejów silnikowych,
  • płynów do chłodnic,
  • środków do klimatyzacji,
  • płynów do spryskiwaczy.

W praktyce często bywa tak, że im tańszy produkt, tym bardziej liche jego działanie, więc w niektórych przypadkach nie warto oszczędzać.

Wyjątek, potwierdzający regułę

W wyborze niektórych środków nie można jednak kierować się tylko ceną. Tak jest chociażby w przypadku olejów samochodowych. W autach ponad 10-letnich, z wyeksploatowanym silnikiem, powinno się stosować tańsze oleje mineralne. Wlewając do takiego silnika olej syntetyczny, ryzykujemy rozszczelnienie i awarię, które naprawa jest dość kosztowna. Lepiej, więc nie przedobrzyć i stosować się do zaleceń producenta samochodu lub porad wcześniejszego właściciela auta.

Czyste szyby

Kosmetykiem, który zapewnia komfort jazdy jest z pewnością płyn do spryskiwaczy. Dzięki niemu szybę w samochodzie łatwo przemyć podczas jazdy, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w czasie brzydkiej pogody i na długiej trasie. Kierowcy doceniają zalety dobrego płynu również wtedy, gdy nie mają czasu udać się do myjni, gdyż dzięki jego stosowaniu przednia szyba jest czysta. Warto mieć w zapasie płyn letni i zimowy, aby w razie braków móc go szybko dolać i kontynuować jazdę.